happy12313

10 عادت شادترین افراد دنیا

شادی و سرزندگی به عادتهای ما در زندگی بستگی دارد و بیشتر این عادتها  را در طول حیاتمان بدست می آوریم. در ادامه 10 عادتی که شادترین افراد جهان دارند را خواهید دید :

لیستی از ۱۰ عادت شادترین افراد دنیا:

۱.  لذت بردن از لحظه

از عنوان کاملاً روشن است که لذت بردن از کوچک‌ترین خوب و بدها، شادی را به زندگی می‌آورد. افراد شاد روی آنچه که توان کنترلش را دارند تمرکز می‌کنند و آن هم لحظه‌ها و اتفاقاتی که در حال روی می‌دهند است. این افراد شاد بودن را حتی در زمانی که با سختی‌ها سروکله می‌زنند، به عنوان انتخاب اصلی خود قرار می‌دهند.

۲.  نگرشی که منجر به رشد می‌شود

نگرش بسته موفقیت را اثباتی برای هوش و موقعیت  می‌داند، در مقابل نگرش رشد یابنده ، در هنگام چالش شکوفا می‌شود و شکست را دلیل بی استعدادی و هوش پایین نمی‌داند. نگرش رشدیابنده شکست را واسطه‌ای برای بهبود و رشد توانایی‌ها می‌داند.

تحقیقت ثابت کرده کسانی که نگرش رشدیابنده دارند، در ارتباطات شادتر هستند و موفق‌تر هستند. همچنین این افراد چالش‌ها را راحت‌تر پشت سر می‌گذارند.

 ۳. دوستی با افراد شاد

به گفته جیم ران شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین ارتباط را با آنها دارید.افرادی که دور خود جمع می‌کنیم، تأثیر بسیار زیادی روی نگرش، احساس، و مسیر زندگی‌مان دارند. شاید جالب نباشد اما قطع ارتباط با افراد منفی یک امر ضروری است البته اگر شاد بودن را انتخاب کنید.

البته گاهی لازم نیست که خیلی خشن رفتار کنید و می‌توانید به طور غیرمستقیم این کار را انجام بدهید. تنها کافیست زمان کمتری را در کنار آن‌ها باشید و در همین زمان به ارتقا و بهبود خودتان بپردازید.

۴.  داشتن رؤیا

وقتی آینده‌ای برای دیدن نباشد، گذشته تنها چیزی هست که می‌توانید ببینید.

در هنگامی که چیزهای مختلف دشوار می‌شوند داشتن رؤیا به مثبت ماندن کمک به سزایی می‌کند. این رؤیا می‌تواند مسافرت طولانی، یادگیری زبان یا چیزی و یا شروع کسب و کار خودتان باشد.

وقتی که رؤیا داشته باشید، انرژی مثبت می‌گیرید. این انرژی محرک شما برای پیمودن مسیر رسیدن به اهدافتان خواهد بود.

۵.  داشتن صبر

در مورد رؤیا در مورد قبلی صحبت کردیم اما صبر هم بسیار اهمیت دارد. هرچه رویای شما بزرگ باشد، باید تمرین کنید که صبور باشید.

افراد شاد برای بدست آوردن چیزی و یا کسب موفقیت انتظار می‌کشند و بیشتر تمرکزشان را بر روی مسیر قرار می‌دهند. طی کردن مسیر برایشان مهم‌تر از سایر معیارهاست.

افراد شاد درک کردند که بهترین‌ها صبورها بدست می آورند. آن‌ها برای تمام خواسته‌هایشان از جمله بهبود شغل ، رابطه و … مدت طولانی را صرف می‌کنند و کوتاه نمی آیند.

۶.  زمان برای خودشان می‌گذارند.

مسلماً همه ما می‌دانیم که گفتن “آره” به هر چیزی، قرار گرفتن در مسیری است که به جای خوبی ختم نمی‌شود.

بخشنده بودن یک صفت عالی و بسیار مهم هست برای افراد شاد اما اگر به این تعبیر باشد که از زمان آرامش و یادگیری چیزهای جدید و خودتان هزینه کنید، خوب نیست. در واقع اگر در مسیر اینچنینی قرار بگیرید رفته رفته هیچ چیزی برایتان باقی نمی‌ماند که آن را ببخشید.

همیشه موافق بودن با بقیه و سازگاری کامل با آنها جالب نیست. باید یکسری مرز دور خودتان بکشید.

۷.  خرج پول برای کسب تجربه

در بحث شادی، اینکه خودتان چیزی را از نزدیک تجربه کنید خیلی حس هیجان انگیز تر و بهتری را منتقل می‌کند. برای مثال ماشینی که می‌رانید هربار کمی از ارزشش کم می‌شود ولی در عوض کلی خاطره و تجربه به جا می‌گذارد. این تجربیات تا آخر عمر به یاد می‌مانند و گاهی با مرورشان حس خوبی به ما می‌دهند.  تجربه‌های بزرگ که در طول زمان به خاطر می‌آوریم باعث رشد و بهبود می‌شوند.

۸.  بخشندگی تا جای ممکن

افراد شاد در دنیایی مملو از فراوانی زندگی می‌کنند، همیشه فرصت‌هایی پیش رویشان قرار دارد و پول بیشتری بدست می‌آورند. آن‌ها می‌توانند تا جایی که امکان دارد ببخشند و بخشنده باشند.

این کارها ممکن است جمع آوری پول برای کار خیریه، کمک به هنرمندانی که در خیابان و مترو هستند، تعلیم و مایه گذاشتن

از وقتشان باشد. بنابراین در هر قسمتی که بتوانند مشغول بخشندگی هستند.

شاید عجیب به نظر برسد اما افراد شاد می‌دانند که این کار در نهایت به شادی بیشتر خودشان کمک می‌کند.

۹.  رفتن به استقبال سختی

پیتر کرامر در مقام یک روانشناس انعطاف‌پذیری را در مقابل افسردگی قرار داده است. کسانی که شاد هستند به خوبی می‌دانند که چگونه از پس شکست بر بیایند. انعطاف‌پذیری انسان را در برابر سختی‌های اجتناب ناپذیر محافظت می‌کند.

ضرب المثل ژاپنی می‌گوید: هفت بار زمین بخور و هشت بار بایست.

جنگیدن یک مرحله از پیشرفت است. افراد شاد همیشه در حال جنگیدن هستند زیرا پاداش بهترین شدن در یک مهارت مهم‌تر از دردهایی است که حین فرایند متحمل می‌شوند.

۱۰.  یادگیری مکرر

افراد شاد دائماً در حال یادگیری از همه چیز و همه کس هستند. این یک نقطه مشترک بین همه افراد شاد دنیاست. به طور ثابت مشغول خواندن کتاب‌های جدید، یادگیری زبان جدید و دنبال کردن فرهنگ مختلف هستند.

همین فرایند یادگیری آنها را در مسیری رو به جلو قرار می‌دهد. بدون پیشرفت زندگی‌ای وجود ندارد.

 

در این مقاله به 10 کلید شادی اشاره کرده ایم که اکنون در اختیار شما هم هست. حال اختیار باشماست از آنها استفاده کنید یا نه و این را بدانید خواه نا خواه کلیدهای شادی به شما کمک میکنند گامهای موثری درراستای موفقیت بردارید.

منبع : سایت تکامل من

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *