energy

راه هایی برای ایجاد نگرش مثبت و شادی

در این مقاله قصد داریم 5 راه مفید جهت ایجاد نگرش مثبت و شادی در زندگی را بیان کنیم. در ادامه با ما همران باشید :

1- از تکنیک تنفس مدیتیشن استفاده کنید

احتمالا از فواید مدیتیش و تاثیر آن بر آرامش شنیده اید. انجام یک عمل مدیتیشن ساده کمک زیادی به ایجاد آرامش در وجودتان میکند. تکنیم تنفس 4-7-8 رابه صورت زیر اجرا کنید

  • شانه های خود را رها کنید ، چشمهایتان را ببندید.
  • با بینی ۴ ثانیه نفس عمیق بکشید تا زمانی که ریه ها شوند
  • نفس خود را تا ۷ ثانیه در سینه نگه دارید.
  • به مدت ۸ ثانیه عمل بازدم انجام داده و هوا را به آرامی از ریه ها خالی کنید.

این عمل را 3 مرتبه تکرار و چندبار در روز انجام دهید تا آرامش بی نظیری را تجربه کنید.

2.   ورزش کنید

تحقیقات نشان داده ورزش کردن حتی به مدت کوتاه و محدود در میزان شادی و مثبت اندیشی شما تاثیر بسزایی دارد . تنها 20 دقیقه ورزش نرم و سبک میتواند روحیه شما را تغییر دهد. اگر در حرفه ای کم تحرک مشغول هستید و دائما نشسته اید بهتر است هرچه زودتر به خود تکانی دهید و با 20 دقیقه پیاده روی یا نرمش سبک سلامتی و شادی بیشتر را به زندگیتان دعوت کنید.

حتی اگر مشغله زیادی دارید در حین کار ،گاه و بیگاه برخیزید و کمی نرمش کنید و راه بروید ، همین مقدار تحرک نیز در تنظیم هورمونهای بدن و احساس شادی بیشتر تاثیر گذار است.

3- برای ارزیابی کردن کارهایتان وقت بگذارید

برخی فکر میکنند افراد موفق هرگز ناامید یا پشیمان نمیشوند. در حالیکه اینطور نیست. موفق ها و مثب اندیشان کارها و نتایج خود را ارزیابی میکنند و از انجام کارهای بیهوده دست میکشند و به کارهایی که نتایج مثبتی دارند متمرکز میشوند.

این کار باعث میشوذ شور وانرژی بیشتری داشته باشند. شما هم زمانهایی از روز ، هفته و ماه را به کارها و بررسی نتایج عملکردتان اختصاص دهید تا بتوانید از کارهایی که انرژی شما را طلف میکند دوری کنید و به کارهای مثبت و موردعلاقه بپردازید.

4-نعمتهای زندگی درک کنید و شکر گذار باشید

نعمت های بسیاری در زندگی ما وجود دارد که ما بی تفاوت از کنارآنها عبور میکنیم. با یک تکنیک ساده و موثر میتوانید نعمتهای فروان زندگی را بیشتر درک کرد. با شکرگزاری بابت نعمتها حس بهتری در ما ایجاد میشود.به یک لیوان آب خنک و گوارا که مینوشیم و انرژی فوق العاده ای که از آن میگیریم بیندیشید. بسیاری از لذتهای عادی امروز ما درگذشته در اختیار پادشاهان هم نبوده است. بهتر است به این لذتهای کوچک بیشتر فکر کنیم وقدردان باشیم.

به ذهنتان یاد دهید به لذتهای کوچک عمیق تر نگاه کرده و شکرگزارباشد این کار انرژی بی نظیری در اعماق وجودتان ایجاد میکند.

 

۵- به دیگران کمک کنید

تحقیقات ثابت کرده که کمک به دیگران احساس خوشایندی در افراد ایجاد می کند. با اینکه امروزه افراد مغرور زیادی دراطراف خود ببینیم اما اگر حس هم نوع دوستی را در خود تقویت کرده و به دیگران کمک کنیم، انرژی مثبت و شادی را برای خود به ارمغان آوریم. از آنجا که ما انسان ها ذاتا اجتماعی هستیم پس اگر به خانواده، دوستان و حتی افراد غریبه یاری برسانیم می توانیم احساس بسیار خوبی داشته باشیم. بنابراین هر زمانی که احساس کردید فرصتی برای کمک به دیگران دارید، از یاری رساندن به آنها دریغ نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *